SALAVAT-I ŞERİFE
Salavat-ı Şerifeler
Okunuşu: Aleyhissalatu vesselam (a.s)

Manası: Allahın salatu selamı onun üzerine olsun.

Okunuşu: Sallallahu (Teala) aleyhi ve sellem (s.a.v)

Manası: Allahu Teala, Ona salatu selam etsin.

Okunuşu: Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala...

Manası: Ey Allahım ! Efendimiz, büyüğümüz Muhammed'e, evladu iyaline, ashabına salatu selam eyle.(Rahmet et, selametlik ver.)

Okunuşu: Allahumme salli ala Muhammedin ve...

Manası: Ey Allah'ım! Hz. Muhammed'e Salatu selam et, ve onu kıyamet gününde sana yakın bir yere(makam-ı Mahmut'a) indir.

Okunuşu: Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin...

Manası: Ey Allahım ! kalblerin doktoru ve devası, vucutların şifası, gözlerin nuru ve ziyası olan Muhammed'e (S.A.V) aline ve ashabına salatu selam eyle.

Okunuşu: Allahumme salli ve sellim ve barik ala seyyidina...

Manası: Ey Allahım ! efendimiz Hz. Muhammed'e (S.A.V) ve efendimiz Hz.Muhammedin (S.A.V) aline nihayetsiz olan ilminin adedince salatu selam ve bereketler ihsan eyle.

Okunuşu: Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin...

Manası: Allah'ım melevan, asaran, cedidan ve ferkadan yıldızları devam ettiği müddetçe Efendimiz Muhammed'e (S.A.V) salat ve selam eyle. O'nun ve ehl-i beytinin ruhuna bizden saygı ve selam ulaştır.

Okunuşu: Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala...

Manası: Allahım ! Hz.Muhammed'e(S.A.V), Hz.Adem, Hz.Nuh,Hz.İbrahim,Hz.İsa(A.S.V) ve bunların arasında (gelip geçmiş bütün) peygamberlere rahmet ihsan eyle.

Okunuşu: Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin abdike...

Manası: Allahım ! kulun ve Resulun Hz.Muhammed (s.a.v)'e salat (Rahmet) et. Mümin olan erkek ve kadınlara, müslüman olan erkek ve kadınlara da merhamet eyle.

Okunuşu: Allahumme Salli ala Ruhi seyyidina Muhammedin...

Manası: Ey Allahım! Ruhlar içinde sevgili peygamberimiz Hz.Muhammedin ruhuna, cesedler içinde Hz.Muhammedin (S.A.V) cesedine, kabirler içinde Hz.Muhammedin (S.A.V) kabrine salatu selam eyle. Allahım, benim selamımı sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'in aziz ruhuna vasıl eyle (ulaştır).

Okunuşu: Allahumme salli ala Muhammedin ve ezvacihi ve...

Maası: Ey Allahım! Hz.Muhammed'e zevcelerine ve soyuna rahmet et. Hz.İbrahime rahmet ettiğin gibi. Hz.Muhammed'e, zevcelerine ve soyundan gelenlere bereket ver. Hz. İbrahime bereket verdiğin gibi. Gerçek ki, Sen, Hamidsin(Öğülmüş yanlız sensin) Mecidsin (şan ve şeref sahibisin).

Okunuşu: Allahumme salli ala Muhammedin ve ala ali...

Manası: Ey Allahım, Hz.Muhammed’e ve O'nun âline salat et. Hz. İbrahim (A.S.)'a ve âline salat ettiğin gibi. Şüphe yok ki, sen Hamidsin,(Öğülmüş yalnız sensin), Mecidsin (Şan ve şeref sahibi yanlız sensin)

Okunuşu: Allahumme barik ala Muhammedin ve ala ali...

Manası: Ey Allahım, Hz.Muhammed’e ve O'nun âline mübarek eyle. Hz. İbrahim (A.S.)'a ve âline mübarek eylediğin gibi. Şüphe yok ki, sen Hamidsin,(Öğülmüş yalnız sensin), Mecidsin (Şan ve şeref sahibi yanlız sensin)

Okunuşu: Salâten Tuncîna;Allâhumme salli alâ seyyidinâ...

Manası: Ey Allah'ım! Efendimiz Hz. Muhammed'e (S.A.V.)aline (ve ümmetine) öyle bir salatu selam eyle ki, O salatu selam ile bizi tüm endişelerden, korkulardan, felaketlerden, muhafaza eyle. O salatu selam ile tüm hacetlerimizi ihsan eyle. O salat ile bizi bütün kötülüklerden temizle. O salat ile bizi en yüksek derecelere yükselt. Gayelerin en son, en yüksek makamına bizi onunla ulaştır. O salat ile hayat ve ölümümüzden sonra da bizi tüm hayırlara kavuştur. Yüce Allah, bize kafidir. O ne güzel vekil, ne güzel koruyucu ve ne güzel yardımcıdır.

Okunuşu: Salât-ı Tefriciye;Allâhumme salli salâten...

Manası: Allah' ım! Her göz açıp kapamada ve her nefeste, Sana ma'lum nesneler adedince mükemmel bir salat ve tam bir selamı Efendimiz Muhammed (S.A.V) 'in ve bütün Âl ve Ashabının üzerine indir ki; Onunla düğümler çözülür, sıkıntılar dağılır, ihtiyaçlar giderilir, istekler ve hüsn-ü hatimeler elde edilir ve mübarek yüzü hürmetine bulutlardan yağmur istenilir.

16 kayıttan 1-16 arası      « Önceki     Sonraki »