Necat Salavatı

Necat Salavatı

Necat Salavatı, diğer bir ismiyle Tüncina Salavatı sıkıntıların kurtulmasında, isteklerin gerçekleşmesinde, belaların ve afetlerin definde alimler ve evliyalar tarafından tavsiye olunan, etkili ve tecrübe edilmiş bir salavattır. Bu salavat arşın hazinelerinden biridir. Kıymeti iyi bilinmelidir. Ehli olmayan kişilerden gizlenilmesi gerekmektedir. Fırsat buldukça, aklınıza geldikçe bu salavatı okumaya özen gösteriniz. Sırları gizlenmiş, koruyucu ve bir o kadar da tesirli salavatlar arasında yer almaktadır.

Faziletleri ve Okunuş Şekilleri

  • Her kim karşılaştığı mühim bir hadisede bu salatı 1000 kere okursa Allah-u Teala ondan sıkıntısını kaldırır.
  • Maddi zorluk çeken kişi bu salavatı 500 kere okursa, biiznillah yoksulluktan kurtulur.
  • Herhangi bir hayırlı muradı olan kişi yatsı namazından sonra 1000 kere okursa, Allah-u Teala hacetini yerine getirir.
  • Bu salavat, duaların kabulüne vesile olması husunda şimşekten daha hızlıdır.
  • Dünyevi sıkıntısı olan bir kişi, bu salavatı her namazının sonrasında 7 defa okumayı alışkanlık haline getirirse, kısa zamanda o sıkıntısından kurtulur.
  • Sabah namazlarından sonra 21 defa bu salavatı okuyan kişi, ömrü boyunca ciddi bir sıkıntıya, maddi zorluğa uğramaz. Yerden ve göklerden gelebilecek belalardan da korunmuş olur. Rızkı bollaşır, geleceği emin olur.
  • Rütbe ve makam konusunda terfi etmek, insanlar arasında sevilmek isteyen kişi, bu salavatı her sabah namazının akabinde 101 defa okusun. Hayatı boyunca toplumda sevilen sayılan biri olur. Makamı sürekli yükselir.

Necat Salavatı Okunuşu:

Allahumme salli ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina muhammedin salaten tüncina biha min cemiıl ehvali vel afat, ve takdi lena biha cemial hacat, ve tütahhiruna biha min cemiısseyyiat, ve terfauna biha e’ladderacat, ve tubelliğuna biha eksal ğayati min cemiıl hayrati filhayati ve be’del memat.

Necat Salavatı Arapçası:

Necat Salavatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.